Araç Kaplama

Araç kaplama dahil olmak üzere tüm araç folyo kaplama işlerinizde yanınızdayız. Araç Kaplama İçin 1. sınıf malzeme kullanılmaktadır.

Araç Kaplama


Araç Kaplama

Araç Kaplama Nasıl Yapılmaktadır? Hangi Malzemeler Kullanılır?

Araç kaplama; açık hava reklamcılığında reklamın hedefe ulaşması açısından en önemli mecralardan biridir. Soğuğa ve sıcağa dayanıklılığı test edilmiş kaliteli malzemelerden yapılan cast folyo ile komple araç kaplama işlemi firmamız bünyesinde konusunda uzman personelimiz tarafından profesyonel bir şekilde yapılmaktadır. Üstelik sadece araçlarla sınırlı olmayan giydirme ve kaplama işlemini tranway, otobüs gibi çok çeşitli ulaşım araçları aynı şekilde kalite standartlarına uygun şekilde yapılmaktadır.

Araç Kaplama Estetik Görünmesi İçin Önemli

Arabanızın görünümünü değiştirmeye gelince, birkaç seçeneğiniz var. Elbette bunu aracınızı boyatarak yapabilirsiniz ancak bu genellikle tercih edilmez. Cast folyo ile aracınızın boyasına zarar vermeden kaplama işlemi yapılmaktadır. Sonraki zamanlarda kaplamayı tamamen kaldırma ya da değiştirme durumunda yine boyaya zarar vermeden çıkartılması mümkündür.

Araç Kaplama Folyo Kesim Yaparak Kısmi Bölgelerde Markanızın Reklamını Yapın

Araç Kaplama Yaparken Bölgesel Kaplama

Folyo kesim aracınız için belirli bölgeye yapılan ve genellikle araçların yan kapılarına yapılan uygulamalardır. Araçlarını tamamen kaplamayı düşünmeyenler için ideal sonuç. Maliyet açısından bakıldığında cast folyoya yani aracı tamamen kaplamaya göre oldukça uygundur.

Araç Kaplama

Araç Giydirme İçin Folyo Kesim Yaparak Sadece Belirli Alana Logo, Yazı, Grafik vs. Ekleyin.

Araç üzerindeki yazı, logo, grafik ve sembol çalışmalarını aracın kısmi yerlerine genelde ön kapılara yapışkanlı folyo yardımıyla uygulanmasıdır. Araç üzerine firmaların reklam tasarımları ve logolarının istenildiği renkte özel kesim folyolar kullanılarak veya folyo üzerine dijital baskı tekniği kullanılarak bölgesel olarak uygulama işlemidir.

Raket Basım ve Raket Üretimi


Araç Kaplama Reklam Alanında Önemli Yer Tutar

Araç kaplama, çok daha ayrıntılı ve çok yönlü bir seçenektir ve hemen hemen her tasarımın sadece folyoya basılarak ve daha sonra aracınızın konturlarına yapıştırılarak aracınıza uygulanmasına izin verir.

Araç Kaplama için Cast Folyo ile Aracınızı Tamamen Kaplayın

Cast folyo; diğer folyo malzemeleri arasında diğerlerine göre daha dayanıklıdır. Araç kaplama için özel olarak üretilmiş folyo modeli diğer folyolara oranla daha esnek ve elastik olması sebebiyle dayanıklılığı diğer folyolara göre tartışılmaz. Cast folyo ile normal folyolar arasındaki farkı ilk görüşte anlaşılamayabilir. Normal folyolar ile fark edilebilir en kolay yolu cast folyonun yapışkanlı yüzeyinin gri renkte olmasıdır. Düze yüzey folyoları genelde beyaz yapışkanlıdır. Cast folyo bombeli, zemini düz olmayan alanlara, köşeli, giriş çıkışı fazla olan alanlara daha rahat uygulanabildiği ve dayanıklılığı için araç kaplamalarda kullanılır. Genelde aracın tamamına uygulanan cast folyolar düz zeminli folyolara göre maliyeti biraz daha fazladır.

Dış Mekanlarda Kullanımının Önemi

İç-Dış Mekanlarda

Cephe Giydirme İçin İdeal Malzeme: Alüminyum

Alüminyum, renk kaplama kaplamalı hafif ve korozyona karşı oldukça dayanıklı bir malzemedir. Sert iklim koşullarının yanı sıra dış mekan koşullarında delikli cephe ürünleri için de ideal bir malzemedir.

Tercih Sebebi

Dayanıklı

Fiyat Avantajı

Düşük Maliyet

Cephe Reklamları

Dış Mekan Avantajı

Sağlam Malzeme

Uzun Ömürlü

Araç Kaplama Yaparak Farklı Olun

Her yaştan insan, arabanın içiyle çevrili olduklarında arabayı fark eder. Küçük çocuklar bunu genellikle ambalajın üzerindeki parlak renkleri ve resimleri sevdikleri için not eder. Ancak daha yaşlı insanlarla bile, parlak araba kabartmaları görünümleriyle dikkat çekiyor. Sadece araba kullanırken olmuyor. Park edildiğinde bile, işaret sadece araba dikkat çektiği için görülebilir. Bu nedenle araç mümkün olduğu kadar çok yere götürülmelidir. Şehirde dolaşın, otoyolda mola verin veya tamamen farklı bir şehre seyahat edin. Bu, markanın mümkün olan en kısa sürede maksimum etkiye sahip olmasını sağlar. Ayrıca fuarlar veya konferanslar gibi büyük etkinlikleri de göz ardı etmeyin. Bu tür bir etkinliğe katılırken, ekstra bir izlenim için bir araba aldığınızdan emin olun.

Agresif Olmayan Reklamcılık Modeli: Araç Kaplama

İnsanlar her yerde reklam bombardımanına tutuluyor. Tekrarlanan etkileşimler aslında bir tüketicide, reklamlarını her zaman gördükleri şirket hakkında olumsuz bir izlenim bırakabilir. Araba reklamları, halka açık olmayan bir reklam biçimi olarak hareket eder. İzleyici aracı görür ve daha fazlasını öğrenmeyi veya basitçe devam etmeyi seçebilir. Bilgisayar penceresini kapatmaya, telefonu açmaya veya sayfayı çevirmeye gerek yok. Tüketici, sadece ona bakarak, birçok kişinin beğendiği reklamdan kaçınabilir. Sürekli tüketimi kapatmak istiyorlar ve taşıma ambalajları bunu kolayca yapmalarına izin veriyor.

Araç Kaplama Yapmanın Araç için Yararı Nedir?

Araba kaplama genellikle gözden kaçan bir yararı, arabanın dışını gerçekten korumalarıdır. Bu, değiştirildiğinde şirketin daha fazla araba satmasına izin verdiği için büyük fayda sağlıyor. Arabanın daha yeni bir versiyonuyla takas etmeyi seçenler bile, dış kısmı istisnai durumda kaldığı için genellikle daha fazla para kazandıklarını görüyorlar. İşletmeler her zaman kârlılıkları konusunda endişe duymalıdır ve bu, işletmenin adını çok az çabayla iyileştirmenin harika bir yoludur.

Araç Kaplama Yaparken Göz Alıcı Farklı Tasarımlar Sizi Önplana Çıkarır

Araç giydirme yaparken tasarlamak, markanızı büyütmek için harika bir fırsattır. Büyük harfler ve parlak renkler düşünün. Tasarım ne kadar çekici olursa o kadar iyidir. Sürücülerin tasarımınıza bakmak ve ona katılmak için yalnızca birkaç saniyesi olduğunu unutmayın. Aracı tamamen saran ve şirket adının ve logosunun her açıdan görünmesini sağlayan tasarımlar kullanın. Koyu renkler, aracınızı öne çıkarmanın başka bir yoludur. Hergün yolda giderken parlak yeşil bir araç görmeyebilirsiniz, yolda her gün görmediğiniz araç diğer sürücüler tarafındanda hemen fark edilmesi pek mümkündür.

İyi Bir Tasarım Araç Kaplama İçin Olmazsa Olmaz!

Arabanızın şekli, tasarımınızın sunulma şeklini etkileyebilir. Harika bir tasarımcı, arabanın yolda giderken doğal hissettirmek için çalışacaktır. Bu hedef, işletme sahibinin araba veya kamyon için kapsamak istediği araç sayısıyla eşleştiğinde daha kolaydır. Spor arabalar, dinamik şekiller ve şık yazı tipleriyle harika görünüyor. Fikir şaşırtıcı değilse, sağlam bir kamyonda veya minibüste bir yıkım topu, güzel bir Volkswagen Beetle’dan daha mantıklı. Elbette, her kuralın her zaman istisnaları vardır. Gripperler pembe renkte harika olabilir! Araba giydirme ile reklam yapmanın anahtarı, aracınızın dış hatlarına uygun bir tasarım seçmektir.

Araç Kaplama için Tasarım ve Aracın Nereden Geçeceğine Siz Karar Verin

  • Hem işletme adınızı hem de iletişim bilgilerinizi belirgin bir şekilde içeren göz alıcı bir tasarım oluşturun.
  • Uzaktan kolayca görülebilen zıt renkler kullanın.
  • Okunması zor bir yazı tipi veya yazı fontu kullanmayın.
  • Telefon numaranızın ve metnin uzaktan görülebilecek kadar büyük olduğundan emin olun.
  • Arkanızdan gelen sürücülerin dikkatini çekmek için aracın arkasındaki grafik özenli olmalı.
  • Grafiğiniz harekete geçirecek mesajlar içermelidir: telefon numarası, adres, web sitesi vb.
Vinil Baskı Çözümleri
Çatı Tabelası | Tabela

Zemini pürüzsüz 1000 denye özel iplikle dokunur. Dış cephelerde kampanya, tanıtım, reklam afişi…

Totem Tabela | Tabela

Mesh baskı çoğu zaman vinil baskı ile karıştırılır. Folyo gibi yapışkanlı bir materyal değildir… 

Işıklı Tabela | Tabela

Folyo dokusuna sahip delikli yapısı sayesinde içeriden dışarıyı, dışardan ise reklamı gösteren arka zemini siyah…

Pleksi Kutu Harf | Tabela

Posterler tanıtım ve duyuru amacıyla duvarlara asılan fotoğraf ya da afişe denir. Anınında kuruma özelliğine…

Fileli Kutu Harf | Tabela

Billboard kasası demir ve alüminyum malzemelerden üretilir. Billboard baskı yırtılmaya, rutubete ve …

Yol Tabelası | Tabela

Duratrans baskı aynı zamanda backlit olarakta bilinir. Backlit arkadan aydınlatmalı panodur.

Tasarım Desteği

Projeleriniz İçin Tasarım Desteği Vermekteyiz. Siz projenizi ekibimize anlatın, tasarımı bitirip sizinle paylaşalım.